FORBUDAY 4,5+160 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

FORBUDAY 4,5+160 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Formoterol fumarat, Budesonid olan  FORBUDAY 4,5+160 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.  İltihap giderici  etkisi ile, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında meydana gelen şişme ve hassasiyeti azaltarak, nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Nefes darlığı ve hışıltılı solunum ve benzeri astım belirtilerini  kontrol altına alır. Astım hastalığının basamaklı tedavisinde 3. basamaktan itibaren astım ataklarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve nefes alma  sorunlarının  hafifletilmesinde; orta ve ağır amfizem-Kronik bronşit  belirtilerinin tedavisinde uygulanır.

FORBUDAY 4,5+160 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır.
  3. Şayet karaciğer hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa veya akciğerinizde iltihaplanma (enfeksiyon),  yüksek kan basıncı, yüksek tiroid,  düzensiz kalp ritmi veya kalp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız veya kan potasyum seviyesiniz düşükse; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  4. Kapsülleri kesinlikle yutmayınız.
  5. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FORBUDAY 4,5+160 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Sadece inhalasyon yolu ile uygulanır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.
  3. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve  beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Baş ağrısı, titreme, kalp atımlarında düzensizlik,  ağızda pamukçuk oluşumu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Formoterol fumarat, Budesonid
Ticari-Jenerik ismi: FORBUDAY 4,5+160 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

FORBUDAY 4,5+160 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FORBUDAY 4,5+160 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: FORBUDAY 4,5+160 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/forbuday-45160-mikrogram-inhalasyon-icin-toz-iceren-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
FORBUDAY 4,5+160 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Google
FORBUDAY 4,5+160 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:22:06
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:22:06
Yazı tarihi ve Günü : 13 Mayıs 2018Pazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
EZESIM Film Kaplı Tablet
EZESIM Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Ezetimib, Simvastatin olan EZESIM Film Kaplı Tablet, vücuttaki kolesterol üretimini engelleyen ve vücut tarafından emilen kolesterol...

ACNEMIX Jel

Kullanımı : Etken maddesi Benzoil peroksit, Eritromisin olan ACNEMIX Jel, bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller, cildin dış yüzeyini hafif kurutucu...

Kapat