VEMCAINE PUMP Sprey

Kullanımı :

Etken maddesi Lidokain olan VEMCAINE PUMP Sprey, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma (lokal anestezik) temin eder. Ağız, burun, boğaz boşluğunda yapılan küçük cerrahi girişimlerde, ağız içine uygulanan enjeksiyon, kalıp alma, radyografi ve diş taşlarının temizlenmesi öncesi ve doğum anında meydana gelen yırtılmaların dikişinde duyulan ağrının hafifletilmesi için uygulanır.

VEMCAINE PUMP Sprey Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Ağız, burun, boğaz boşluğunda yapılan küçük cerrahi girişimlerde, ağız içine uygulanan enjeksiyon, kalıp alma, radyografi ve diş taşlarının temizlenmesi öncesi ve doğum anında meydana gelen yırtılmaların dikişinde duyulan ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir preparattır.
  3. Ağız içine uygulandığında dil ve yanaklarda his kaybı oluşacağından buraları ısırma tehlikesine karşı dikkat etmelisiniz.  İlacın uygulamasından sonraki yaklaşık bir saat içerisinde yiyecek yememeye özen gösteriniz.
  4. İlacın gözlerinize temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol ılık su ile iyice yıkayınız.
  5. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

VEMCAINE PUMP Sprey’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın uygulaması doktor, diş hekimi veya hemşire tarafından yapılmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Bulanık veya çift görme, sersemlik hali, zihin karışıklığı, endişe, hissizlik, kulak çınlaması ve uygulanan bölgede hassasiyet yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Lidokain

Ticari-Jenerik ismi: VEMCAINE PUMP Sprey

VEMCAINE PUMP Sprey Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

VEMCAINE-PUMP-Sprey-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Epidosin Compositum Draje
Epidosin Compositum Draje

Kullanımı: Etken maddesi Valetamat bromür-Parasetamol olan  Epidosin Compositum Draje, iç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir...

ASTEIN 600 mg Efervesan Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Asetilsistein olan  ASTEIN 600 mg Efervesan Tablet, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun biçimdeki...

Kapat