PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Lidokain, Tribenosid olan PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil), hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma temin eder ve  küçük kan damarlarındaki iltihaplanmanın ve ağrıya neden olan maddelerin oluşmasını engeller. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde uygulanır. İltihaplanma ve ağrıya neden olan maddelerin oluşumunu engelleyen ve hemoroidlerden (hemoroid: basur) kaynaklanan kaşıntı, acı ve ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir preparattır.

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil) Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Belirtiler tamamen yok olana kadar kullanınız. İlacı kullanmanıza rağmen hemoroid belirtileriniz  bir haftadan uzun sürerse hekiminize danışmakta fayda vardır.
 4. Şayet ciddi karaciğer hastalığınız veya herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon geçmişiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 5. Çocuklarda kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.
 6. Gözlerinize temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Hamileliğin 4. ayından itibaren ve emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle uygulanabilir.

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil)’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. Hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Lidokain, Tribenosid
Ticari-Jenerik ismi: PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil)

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil) Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PROCTO-GLYVENOL-Supozituvar-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.