Unisom Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

İlacın etken maddesi Doksilamin süksinat olan Unisom Tablet, vücutta kaşıtı, kızarıklık şişme ve benzeri alerjik reaksiyonların tedavisinde ve gece uykusu problemlerine karşı tedavi amaçlı uygulanır.

Unisom Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Her ilaçta olması gerektiği ve benzeri ilacı reçetesiz veya doktor tavsiyesi dışında almamalısınız.
 3. Vücutta kaşıntı, kızarıklık şişme ve benzeri alerjik reaksiyonların tedavisinde ve gece uykusu problemlerine karşı tedavi amaçlı uygulanır.
 4. Şayet böbrek hastalığınız, idrar yapma kaynaklı sorunlarınız veya bir akciğer hastalığınız varsa ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız.
 5. İlacı kullanırken doz aşımı yapmamaya özen gösteriniz.
 6. İlacı kullanırken aşırı su kaybından kaçınmanız tavsiye edilir.
 7. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. Yatmadan 30 dakika önce almanız gerekir.
 9. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. İlaçla beraber alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 10. Bir çok ilaçla etkileşime geçebilir,  kullanmadan önce hekiminize hali hazırda kullandığınız bütün ilaçları belirtiniz.
 11. Hamilelik  döneminde ve emzirme döneminde bu ilacı  kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.

Unisom Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Genellikle gece yatmadan 30 dakika önce almanız önerilir.

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulanık görme, sersemlik ve ağız kuruluğu ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Doksilamin süksinat

Ticari-Jenerik ismi: Unisom Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.