ANTIDOT Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Metil salisilat, Mentol olan ANTIDOT Pomad, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Cilt üzerine uygulandığında uygulama yerinde kızarma oluşturur ve ayrıca kan damarlarını genişleterek soğukluk hissi verir, bunu ağrı kesici etkisi izler. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, romatizmal ağrılar, hasar ve zedelenme ile meydana gelen ağrılı vakıalar, kas ağrıları, sinir sıkışması,  bursit (eklem bölgesinde ağrılı şişlik), eklem iltihaplanması, eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma, kireçlenme,  tendon iltihabı ve tendon kılıfı iltihabı rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

ANTIDOT Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır.
 3. Kozmetikler, güneş koruyucuları, losyonlar ve diğer cilt ürünleri bu ilaç ile beraber kullanılmamalıdır. Çünkü beraber kullanıldıklarında ciltte tahrişe neden olabilir.
 4. İlacı uyguladığınız yerde tahriş ve kızarıklık görülürse ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. İlacı, egzamalı, enfeksiyonlu, kabartı ve isilik olan ciltlerde ve yaralı cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır.  Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 7. Şayet kanama düzensizliği (hemofili hastalığı), yakın zamanda mide veya bağırsak kanaması geçirmiş olmak, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi biri varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 8. İlacı ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. 10 günlük kullanımdan sonra, hastalık belirtileri devam eder, hatta daha da şiddetlenirse ilacın kullanımını durdurup acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 11. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ANTIDOT Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İnce bir tabaka halinde, ağrılı bölgeye sürünüz ve yavaş yavaş masaj yaparak yediriniz. Yumuşak pamuklu bir bez ile uygulanan bölgeyi örtün. Ağrılı bölgeye günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacı uyguladığınız yerde tahriş ve kızarıklık görülürse ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Metil salisilat, Mentol

Ticari-Jenerik ismi: ANTIDOT Pomad

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.