Lasix Tablet

Kullanımı:

Etken maddesi Furosemid olan  Lasix Tablet, vücuttaki fazla tuz, vücutta su tutulumuna neden olduğundan  tuzun, vücut tarafından emilimini engelleyip, idrara geçmesini sağlayan  güçlü  bir idrar söktürücüdür. Karaciğer hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, yüksek tansiyon veya nefrotik sendrom ve benzeri herhangi bir böbrek hastalığı olan hastalarda sıvı tutulumunun  (ödem)  önlenmesinde uygulanır.

Lasix Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki fazla tuz, vücutta su tutulumuna neden olduğundan  tuzun, vücut tarafından emilimini engelleyip, idrara geçmesini sağlayan  güçlü  bir idrar söktürücüdür.
 3. İdrar yapamıyorsanız kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet yüksek tansiyon için kullanıyorsanız, durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için tansiyonunuzu belirli aralıklarla kontrol ettirmelisiniz. Kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını bırakmamalısınız ve devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 5. Karaciğer ve böbrek hastalığı, lupus, gut hastalığı,  diyabet(şeker hastalığı) veya sülfonamid grubu ilaçlara alerji rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Reklam
 7. İlacın zararlı olup olmadığını anlamak için düzenli olarak  kan testleri yaptırmanız gereklidir. Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarını da kontrol ettirmelisiniz.
 8. Tedavi sırasında daha sık idrar yapacağınızdan su kaybına uğramamak için bol sıvı tüketiniz.
 9. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir. Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.

Lasix Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber aç karnına almanız gerekir. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, bulanık görme yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Furosemid

Ticari-Jenerik ismi: Lasix Tablet

Lasix Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Lasix-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
EXERAM 20 mg Film Tablet
EXERAM 20 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Essitalopram okzalat olan EXERAM 20 mg Film Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve...

Deltacortril Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Prednizolon olan Deltacortril Tablet, kas hastalıkları, romatizmal hastalıklar (iltihaplı eklem romatizması, sedef hastalığı ve eklem iltihabının...

Kapat