KREON MİKRO 5000 IU Minimikroküre 

KREON MİKRO için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KREON MİKRO ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KREON MİKRO dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre kısa ürün bilgisi Endikasyon bilgisi: Pankreatin etken maddesini içinde bulunduran KREON MİKRO, kistik fibroz, kronik pankreatit ve benzeri pankreatik enzim yetmezliklerinde uygulanır. KREON MİKRO, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime sormadan bu ilaç kullanılmaz.

KREON MİKRO 5000 IU Minimikroküre  neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.