CHORIOMON 5000 IU IM/SC Enjeksiyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi hCG (İnsan koriyonik gonadotropini)  olan CHORIOMON 5000 IU IM/SC Enjeksiyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon, erkeklerde düşük kan testosteron düzeyinin seviyesini yükseltir ve normal düzeye getirir. Sperm sayısını da arttırır. Kadınlarda ise yumurtanın normal gelişimini destekler, yumurtlama sırasında yumurta salınımını rahat hale getirir.  Erkeklerde, hormon yetersizliğine bağlı ergenlik gelişmesi, testislerden birinin veya her ikisinin birden testis kesesine inmediği vakıalar ile sperm üretiminde yetersizlik olan erkeklerde görülen kısırlık tedavisinde uygulanır. Kadınlarda ise yumurtlamanın sağlanması, luteal faz eksikliği olan kadın hastalarda sarı cisim(korpuz luteum) işlevinin sürdürülmesi, dışarıdan hormon uygulaması ile yumurtlamanın sağlanması ile ilgili bir preparattır.

CHORIOMON 5000 IU IM/SC Enjeksiyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Erkeklerde düşük kan testosteron düzeyinin seviyesini yükseltir ve normal düzeye getirir. Sperm sayısını da arttırır. Kadınlarda ise yumurtanın normal gelişimini destekler, yumurtlama sırasında yumurta salınımını rahat hale getirir.
  3. Tedavi süresi esnasında baş ağrısı, baş dönmesi, vücutta ağrı, halsizlik, bilinç bulanıklığı, karın ağrısı, nefes darlığı,  ellerde ve ayaklarda şişme, kilo alma ishal, idrar tutukluluğu ve benzeri rahatsızlıklarınızda tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
  4. Şayet, felç, kasık fıtığı, kasık bölgesinde ameliyat, menapoz sonrası dönemde olmak, son üç ayda yaşanmış dış gebelik , rahim miyomu, kanama, meme ve rahimde kötü huylu tümör, yumurtalık kisti, yumurtalık büyümesi,  cinsel organlarda doğuştan olan yapısal bozukluklar ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa; kullanmak sakıncalıdır.
  5. Böbrek hastalığı, kalp hastalığı, yumurtalık kisti, migren, astım, epilepsi, erken ergenlik, rahim kanaması, tiroid hastalığı, meme kanseri, yumurtalık kanseri, rahim kanseri, prostat kanseri ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

CHORIOMON 5000 IU IM/SC Enjeksiyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Kas içine enjeksiyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, baş ağrısı, deri döküntüsü, sivilce, yumurtalık aktivitesinde artış, erkekte memelerin aşırı büyümesi yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  hCG (İnsan koriyonik gonadotropini)

Ticari-Jenerik ismi: CHORIOMON 5000 IU IM/SC Enjeksiyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon

CHORIOMON 5000 IU IM/SC Flakon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

choriomon-5000-iu-im-sc-flakon-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.