IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Salbutamol, İpratropium olan IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon, akciğerlerdeki hava yollarını genişleterek, akciğerlere hava akışını rahatlatan  bir preparattır. Tıkanmayla ilgili solunum yolu hastalıklarında, amfizem ve kronik bronşitte dahil olmak üzere Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan  ve birden fazla bronş açıcı ilaca gereksinim duyulan hastaların tedavisinde uygulanır.

IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Tıkayıcı hava yolu hastalığı (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı -KOAH ) olan ve birden fazla bronş açıcı ilaca gereksinim duyulan hastaların tedavisinde uygulanır.
  3. Şayet yeterince kontrol altına alınamayan  şeker hastalığınız veya şiddetli kalp veveyamar hastalığınız varsa veya yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi öyküsü,  tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezi tümörü, yüksek göz içi basıncı (glokom),  idrar yapma problemi veya prostat büyümesi var ise; kullanmadan önce  sorun hakkında hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  4. Atropin veya türevlerine alerji durumu varsa veya Hipertrofik obstrüktif kardiyomiyopati veya taşiaritmi denilen bir kalp hastalığınız varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
  5. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Yalnızca, uygun nebülizatör cihazı veya ventilatör ile inhalasyon şeklinde uygulanır. Oral yoldan alınmamalı veya parenteral yoldan (damar yolu, kas içi gibi) uygulanmamalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Salbutamol, İpratropium
Ticari-Jenerik ismi: IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon

IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

IPRASAL Nebulizasyon İçin Tek Dozluk İnhalasyon Çözeltisi İçeren Flakon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.