RONKOTOL Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Salbutamol olan RONKOTOL  Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir. Astımda, nefes darlığı ve hışıltılı solunum ve benzeri astım belirtilerini  giderir, rahatlatıcı olarak uygulanır. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerini azaltmak için ve kurtarıcı ilaç olarak uygulanır. Düzenli tedavide kullanımı tavsiye edilmez.

RONKOTOL  Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.
  3. Şayet şiddetli kalp hastalığınız veya yüksek tansiyonunuz varsa veya tiroid beziniz aşırı çalışıyorsa veya  kanınızdaki potasyum seviyesi düşükse; ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
  4. 18 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmaz.
  5. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz.

RONKOTOL  Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Doktor gözetiminde bir nebulizer ile uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Titreme, baş ağrısı, kalp atımının hızlanması (taşikardi) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Salbutamol
Ticari-Jenerik ismi: RONKOTOL  Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon

RONKOTOL  Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

RONKOTOL Nebulizasyon İçin İnhilasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.