ZENTİUS FLASH Ağızda dağılan tablet

Ticari-Jenerik ismi: ZENTİUS FLASH 600 mg / 400 I.U. Ağızda Dağılan Tablet Endikasyon bilgisi: Kalsiyum karbonat ve Vitamin D3 etken maddesini içinde bulunduran ZENTİUS FLASH, Yaşlılarda D vitamini ve kalsiyum eksikliğinin risk oluşturduğu hastaların spesifik osteoporoz tedavisinde; D vitamini ve Kalsiyum yeterliliğinin korunması için. DOZ: günde 1 veya 2 defa 1’er tablet; hamilelikte 1×1 ZENTİUS FLASH Ağızda dağılan tablet, sırasıyla;  Sindirim Sistemi ve Metabolizma,  Kalsiyum İçeren Mineraller, Kalsiyum kombinasyonları ve D vitamini, kalsiyum şeklinde sınıflandırılmış olup, A12AX ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ZENTİUS FLASH, İTF İLAÇ SANAYİ firmasının

ZENTİUS FLASH Ağızda dağılan tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.