Sipraktin Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Siproheptadin hidroklorür olan Sipraktin Şurup, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Kaşıntılı deri hastalıkları, egzama ve nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik; alerjik nezleye bağlı  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.

 

Sipraktin Şurup Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kaşıntılı deri hastalıkları, egzama ve nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik; alerjik nezleye bağlı  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilacı kullanabilmeniz için en az 14 gün beklemek zorundasınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu ilacın kullanımını bıraktıktan sonra ise, MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanacaksanız yine 14 gün beklemek zorundasınız.
 4. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu veya yüksek tansiyonunuz varsa ya da herhangi bir kalp probleminiz, glokom (göz tansiyon), prostat büyümesi, idrar yapmada zorluk, yüksek tiroid veya astım hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve özel gözlemlere  gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Reklam
 6. Şayet 60 yaşın üzerindeyseniz, ilacın yan etkileri nedeniyle zarar görme riski daha yüksektir.
 7. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 8. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. İlaçla beraber alkol kullanımı uyuşukluk ve sersemlik hissini arttırabilir.
 9. İlacın kullanımı  düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 10. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.  Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Sipraktin Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya doz ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İdrar yapmada zorluk, ağız kuruluğu, baş ağrısı, baş dönmesi, yorgunluk hali ve uyku hali  gibi  hafif yan  etkiler görülebilir.

.

Etken Maddesi:  Siproheptadin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Sipraktin Şurup

Sipraktin Şurup Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Sipraktin-Şurup-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
PROSTERIT Film Tablet
PROSTERIT Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Finasterid olan PROSTERIT Film Tablet, iyi huylu prostat büyümesi olan hastalarda prostat bezinin küçültülmesini sağlayan...

TRIANSERIL Kapsül
TRIANSERIL Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Triamteren, Hidroklorotiyazit olan TRIANSERIL  Kapsül, vücuttaki fazla tuz, vücutta su tutulumuna neden olduğundan  tuzun, vücut tarafından...

Kapat