HAVTEC PEDİYATRİK 250 U/0,5 ml IM Enjektör

HAVTEC sırasıyla; Antienfektifler, Aşılar, Viral Aşılar, Hepatit ve Hepatit A aşısı şeklinde sınıflandırılmış olup, J07BC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz HAVTEC, KEYMEN İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür. HAVTEC için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, HAVTEC ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, HAVTEC dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; HAVTEC kullanım şekli; HAVTEC yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri HAVTEC ile ilgili bilinmesi gereken hususlar) HAVTEC PEDİYATRİK 250 U/0,5 ml IM enjeksiyonluk süspansiyon içeren kullanıma hazır enjektör

HAVTEC PEDİYATRİK 250 U/0,5 ml IM Enjektör neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.