Onadron Simple Göz Kulak Damlası

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Deksametazon sodyum fosfat olan Onadron Simple Göz Kulak Damlası, vücutta iltihaplanma vakıalarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma süreçlerini engelleyen  bir preparattır. Dış kulak yolundaki  iltihabi rahatsızlıklar, dış kulağın alerjik etkenlerden dolayı iltihaplanması, gözyaşı kesesi ve gözyaşı bezinin iltihabı, gözü koruyan zarın iltihabı, dış faktörlerin neden olduğu göz kapağı ve gözü koruyan zarın yanması veya  yaralanması, gözün kornea tabakasının iltihabı, gözün iris bölümünün iltihabı ve benzeri vakıaların tedavisinde kullanır.

Onadron Simple Göz Kulak Damlası Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.Vücutta iltihaplanma vakıalarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma süreçlerini engelleyen  bir preparattır.
  2. İlacın kullanımını aniden bırakmamalısınız. Yan etkilerini engellemek için yavaş yavaş dozu azaltarak bırakınız.
  3. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde iyileşme olmazsa hekiminize müracaat etmelisiniz.
  4. Vücutta iltihaplanma vakıalarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma süreçlerini engelleyen bir preparattır.
  5. Şayet kulağınızda veya gözünüzde tedavi ve kontrol altına alınmamış bakteri, virüs veya mantar enfeksiyonu varsa veya  kulak zarınız delik ise bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılıp kullanılmayacağı bir belirlilik kazanmamıştır.

  Onadron Simple Göz Kulak Damlası’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Kafanızı hafif bir biçimde geriye almanız gerekir. alt göz kapağını aşağı çekip, ileri ve uzağa doğru bakınız, damlanızı damlatıp gözünüzü kapatınız. Damlanızı gözünüze damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına bastırınız, bir dakika bekleyiniz, damlanın gözyaşı kanalına akmasını engelleyiniz. Kulak tedavisinde ise damlayı kullanmadan önce elinizde ısıtınız. Damlayı kulağınıza damlattıktan sonra yatar vaziyette bir dakika bekleyiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Gözlerde kızarıklık, yanma veya batma ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Deksametazon sodyum fosfat

Ticari-Jenerik ismi: Onadron Simple Göz Kulak Damlası

Onadron Simple Göz Kulak Damlası Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Onadron-Simple-Göz-Kulak-Damlası-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.