HAEMOCTIN SDH 500 IU / 10 mL IV enjeksiyonluk toz ve çözücü (flakon)

HAEMOCTIN SDH 500 IU/10 mL IV Flakon nedir ve Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : İçinde  etken madde olarak koagülasyon faktör VIII (kandaki pıhtılaşmanın normal seyretmesini sağlayan madde) bulunan flakon içinde enjeksiyon için liyofilize toz ve çözücü şeklinde kullanım için takdim edilmiştir. 10 ml enjeksiyonluk suda kuru tozun  sulandırılmasından sonra HAEMOCTIN SDH bir ml sıvıda 50 IU (uluslararası ünite) koagülasyon faktör VIII ihtiva etmektedir.  HAEMOCTIN SDH flakonda 500 IU kan koagülasyon faktör VIII bulunmaktadır.  HAEMOCTIN SDH, plazma pıhtılaşma faktörü (Faktör VIII) aktivite eksikliğinin olduğu gösterilen klasik hemofili iyileştirilmesi (Hemofili A) ve kanama profilaksisinde ve ayrıca edinilmiş faktör VIII eksikliği tedavisinde endikedir. HAEMOCTIN SDH,

HAEMOCTIN SDH 500 IU / 10 mL IV enjeksiyonluk toz ve çözücü (flakon) neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.