Garmastan Pomat

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Gayazulen olan Garmastan Pomat, doku ve organlardaki iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini engelleyen, mikrop öldürücü ve gelişmelerini önleyici bir preparattır. Genellikle emzirme dönemlerinde görülen meme başı çatlakları tedavisinde uygulanır.

Garmastan Pomat Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Doku ve organlardaki iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini engelleyen, mikrop öldürücü ve gelişmelerini önleyici bir preparattır. Genellikle emzirme dönemlerinde görülen meme başı çatlakları tedavisinde uygulanır.
 3. Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 4. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. Bu ilacı her emzirmeden bir kaç saat önce veya emzirdikten hemen sonra ince bir tabaka halinde meme başına sürünüz. Merhem kalıntılarını günde bir kez ılık su ile tamamen yıkayınız. Daha sonra ince bir tabaka halinde meme başı ve çevresine tekrar sürünüz. Bebeği her emzirmeden önce mutlaka taze hazırlanmış sodyum bikarbonatlı su ile siliniz.
 6. İlacı az miktarda kullanınız. İlacın çok kullanılması meme başının yumuşaklığına neden olabilir.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 8. Tedavi boyunca özellikle geceleri göğüslerinizi ısıtılmış bez parçası ile örtünüz.

Garmastan Pomat’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilacı her emzirmeden bir kaç saat önce veya emzirdikten hemen sonra ince bir tabaka halinde meme başına sürünüz. Merhem kalıntılarını günde bir kez ılık su ile tamamen yıkayınız. Daha sonra ince bir tabaka halinde meme başı ve çevresine tekrar sürünüz. Bebeği her emzirmeden önce mutlaka taze hazırlanmış sodyum bikarbonatlı su ile siliniz.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

 

Etken Maddesi: Gayazulen

Ticari-Jenerik ismi:  Garmastan Pomat

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.