KAFESİT 20 mg/ml infüzyonluk/oral çözelti

KAFESİT için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KAFESİT ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri KAFESİT infüzyonluk/oral çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar. KAFESİT 20 mg-ml infüzyonluk-oral çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) KAFESİT 20 mg-ml infüzyonluk-oral çözelti kısa ürün bilgisi   Ticari-Jenerik ismi: KAFESİT 20 mg/ml infüzyonluk/oral çözelti Endikasyon bilgisi: Kafein sitrat adlı etken maddeyi içinde bulunduran KAFESİT, prematüre apnesinde; merkezi sinir sistemi uyarıcısı olarak. KAFESİT sırasıyla Sinir Sistemi, Psikoanaleptikler, Psikostimülanlar, Ksantin türevleri ve kafein sitrat

KAFESİT 20 mg/ml infüzyonluk/oral çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.