GYNOFERRO SANOL Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ferro Glikokol Sülfat, Folik Asit, B12 Vitamini olan GYNOFERRO SANOL Kapsül, demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir demir ilacı olup,(antianemik). Anemi (kansızlık) gelişip gelişmemesine bakılmaksızın gizli ve belirgin demir eksikliğinde, özellikle çocuklarda, gebe ve emziren kadınlarda ve diyet yapan kişilerde görülen beslenme yetersizliğine bağlı demir eksikliği anemisinde, akut ve kronik kan kaybında görülen demir eksikliği anemisinde ve anemi (kansızlık) ile beraber olan veya olmayan demir eksikliği tedavisinde ve özellikle gebelik ve emzirme dönemindeki Demir, Folik Asit ve B12 vitamini desteği olmak üzere değişik kökenli demir eksiklikleri ile demir eksikliği anemisinin tedavisinde ve önlenmesinde uygulanır.

GYNOFERRO SANOL Kapsül Kullananlar için Uyarılar

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir demir ilacı olup,
  3. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
  4. İlacın kullanımına bağlı olarak dişlerde renk değişimi görülebilir. Bu durum dişleri fırçalayarak diş temizliği ile düzeltilebilir.
  5. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için doktor gözetiminde uygulanabilir.

GYNOFERRO SANOL Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Koyu renkli dışkı ve kabızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Ferro Glikokol Sülfat, Folik Asit, B12 Vitamini
Ticari-Jenerik ismi: GYNOFERRO SANOL Kapsül

GYNOFERRO SANOL Kapsül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.