VI-FER Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ferro fumarat, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C, Nikotinamid, Kalsiyum pantotenat, Folik Asit olan VI-FER Kapsül, demir ve folik asit eksikliğinin yanı sıra B grubu vitaminleri eksikliğinde ve bu vitaminlere gereksinimin arttığı vakıalarda, hamile bayanlardaki demir, folik asit ve B grubu vitaminleri eksikliğinin önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır.

VI-FER Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Demir ve folik asit eksikliğinin yanı sıra B grubu vitaminleri eksikliğinde ve bu vitaminlere gereksinimin arttığı vakıalarda, hamile bayanlardaki demir, folik asit ve B grubu vitaminleri eksikliğinin önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır.
  3. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
  4. İlacın kullanımına bağlı olarak dişlerde renk değişimi görülebilir. Bu durum dişleri fırçalayarak diş temizliği ile düzeltilebilir.
  5. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için doktor gözetiminde uygulanabilir.

VI-FER Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal, kabızlık, midede yanma ve koyu renkli dışkı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Ferro fumarat, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C, Nikotinamid, Kalsiyum pantotenat, Folik Asit
Ticari-Jenerik ismi: VI-FER Kapsül

VI-FER Kapsül Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

vi-fer-kapsul-kisa-urun-bilgisi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.