GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet

GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Gliklazid olan GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet, insüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker seviyesini kontrol altına almaya yardımcı olan bir diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup, Kan şekeri seviyesini azaltır. Kan şekeri seviyesinin tek başına, diyet, kilo kaybı ve egzersizle kontrol altına alınamadığı tip 2 diyabet (insüline bağımlı olmayan diyabet) hastalarını tedavi için kullanır. Diyet ve egzersiz ile beraber kullanılmalıdır.

GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İnsüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker seviyesini kontrol altına almaya yardımcı olan bir diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup,
 3. Şayet tip 1 diyabetiniz varsa  veya şiddetli  karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya bebek emziriyorsanız,  mantar enfeksiyonu için ilaç kullanıyorsanız veya idrarda keton maddesi ve şeker varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 4. Diyabetik koma öncesi ve koma vakıalarında kullanmak sakıncalıdır.
 5. Glikoz-6-fosfat dehidrogenaz enzim (G6PD) eksikliği hastalığınız varsa; kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 6. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız. İlacınızı, düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız  ve tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. Alkol kullanma, çok fazla egzersiz yapma, aşırı stres ve öğün atlama ve benzeri vakıalar kan şekerinizin normalin altına düşmesine sebep olur. Bundan dolayı günlük yaşamınızda bunlara dikkat etmeniz gereklidir. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma vakıaları için yanınızda daima şeker veya şeker içeren bir yiyecek bulundurmalısınız.
 8. 18 yaşından küçük çocuklarda ve ergenlik dönemindeki gençlerde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.
 9. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız; kullanmak sakıncalıdır. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız.

GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozu kahvaltı ile beraber  yeterli miktarda su ile beraber yutulur. Tableti aldıktan sonra mutlaka yemek yemelisiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kan şekeri düzeyinde azalma yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi: Gliklazid
Ticari-Jenerik ismi: GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet

GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

GLICLA-MR-60-mg-Değiştirilmiş-Salımlı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/glicla-mr-60-mg-degistirilmis-salimli-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet Google
GLICLA MR 60 mg Değiştirilmiş Salımlı Tablet Yandex
Bugün: 19-Jul-2018 20:43:25
Ulusalarası saat: 19-07-18 17:43:25
Yazı tarihi ve Günü : 17 Mart 2018Cumartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MAXIRAM Film Tablet
MAXIRAM Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Memantin hidroklorür olan MAXIRAM Film Tablet, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltmaya yararlı bir preparattır....

PULMOREST FORT ŞURUP

Kullanımı : Etken maddesi Levodropropizin olan PULMOREST FORT ŞURUP, öksürük refleksi üzerine etki eden, öksürük kesici bir preparattır. Değişik...

Kapat