Devasid IM/IV Toz İçeren Flakon 500 mg/250 mg

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ampisilin, Sulbaktam olan Devasid IM/IV Toz İçeren Flakon 500 mg/250 mg , vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden antibiyotik ve penisilin grubu bir preparattır. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Alt ve üst solunum yolu (sinüzit, bronşit, orta kulak iltihabı, gırtlak kapağı iltihabı, zatürre gibi) enfeksiyonları,  kemik ve eklem enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması gibi);  karın içi enfeksiyonları (mide-bağırsak ve safra kesesi enfeksiyonları, karın zarı iltihabı gibi); bel soğukluğu (gonokok) ve deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için uygulanır.

Devasid IM/IV Toz İçeren Flakon 500 mg/250 mg Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden antibiyotik ve penisilin grubu bir preparattır. Bakteriyel enfeksiyonları tedavi edicidir.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 5. Reklam
 6. Şayet Mononükleoz, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal, böbrek hastalığı ve  geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 7. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 8. İlacı kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacınızı hekimin önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Devasid IM/IV Toz İçeren Flakon 500 mg/250 mg’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacın uygulaması hastane veya klinik ortamda yapılması gereklidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle beraber baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız,derhal hekiminize durumu bildirmelisiniz.

Etken Maddesi: Ampisilin, Sulbaktam

Ticari-Jenerik ismi: Devasid IM/IV Toz İçeren Flakon 500 mg/250 mg

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Loxibin Film Tablet
Loxibin Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Losartan potasyum olan Loxibin Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin...

Maxthio im Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul
Maxthio im Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Tiyokolşikosid olan Maxthio im Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul, omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve...

Kapat