GASTOPAL Çiğneme Tableti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat olan GASTOPAL Çiğneme Tableti, asit giderici (antiasit) bir preparattır. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserlerine bağlı  mide ağrısı,  hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma; mide veya göğsün alt kısımlarından boyuna doğru yayılan yanma ve ağrı hissi; mide yanması ve asit salgısına bağlı mide rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

GASTOPAL Çiğneme Tableti Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserlerine bağlı  mide ağrısı,  hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma; mide veya göğsün alt kısımlarından boyuna doğru yayılan yanma ve ağrı hissi;  mide yanması ve asit salgısına bağlı mide rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda tıkanıklık, paratiroid hormon yetersizliği, sarkoidoz , dolaşımdaki kanda bulunan kalsiyum seviyesinin anormal derecede yüksek olma durumu  veya apandisit hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi   bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 4. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce almanız gerekir. Günde 11 tableti geçmemek kaydıyla yanma ve ağrı vakıalarında i veya 2 tablet alınabilir.
 5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 6. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

GASTOPAL Çiğneme Tableti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı emerek veya çiğneyerek almanız gerekir. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce almanız gerekir. Günde 11 tableti geçmemek kaydıyla yanma ve ağrı vakıalarında 1 veya 2 tablet alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat

Ticari-Jenerik ismi: GASTOPAL Çiğneme Tableti

GASTOPAL Çiğneme Tableti Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

gastopal-cigneme-tableti-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.