GAVISCON DOUBLE ACTION Çiğneme Tableti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Sodyum Aljinat, Sodyum bikarbonat, Kalsiyum karbonat olan GAVISCON DOUBLE ACTION Çiğneme Tableti, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, tahriş olmuş mide yüzeyini korur. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) hastalığında görülen ve gebelikte veya yemeklerden sonra meydana gelen (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide veya göğüste yanma hissi, mide ekşimesi ve benzeri şikayetlerin tedavisinde uygulanır.

GAVISCON DOUBLE ACTION Çiğneme Tableti Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) hastalığında görülen ve gebelikte veya yemeklerden sonra meydana gelen (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide veya göğüste yanma hissi, mide ekşimesi ve benzeri şikayetlerin tedavisinde uygulanır.
  3. Şayet  böbrek hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa veya  hipofosfatemi hastasıysanız, tuz kısıtlaması içeren diyete sahipseniz veya  midenizdeki asit seviyesi çok düşükse, ishal veya mide tıkanıklığı hastalığınız varsa  kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
  4. Bir hafta içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ise veya daha da kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
  5. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

GAVISCON DOUBLE ACTION Çiğneme Tableti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı yutmadan önce tamamen çiğnemelisiniz. Üzerine su içebilirsiniz.  İlacınızı yemeklerden sonra ve gece yatarken alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen hiçbir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi:   Sodyum Aljinat, Sodyum bikarbonat, Kalsiyum karbonat

Ticari-Jenerik ismi: GAVISCON DOUBLE ACTION Çiğneme Tableti

GAVISCON DOUBLE ACTION Çiğneme Tableti Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

GAVISCON-DOUBLE-ACTION-Çiğneme-Tableti-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.