Magcar Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat olan Magcar Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, midedeki asidi nötralize eder. Ülser ve gastrit rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı; hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi vakıalarında kullanılan bir preparattır.

Magcar Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ülser ve gastrit rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı; hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi vakıalarında kullanılan bir preparattır.
 3. Şayet ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda tıkanıklık, paratiroid hormon yetersizliği, sarkoidoz , dolaşımdaki kanda bulunan kalsiyum seviyesinin anormal derecede yüksek olma durumu  veya apandisit hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 4. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce almanız gerekir. Günde 3 defa 2 şer ölçek alınabilir. Günde 11 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı ve benzeri şikayetlerde gereksinim halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.
 5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 6. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

Magcar Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız.
 3. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce almanız gerekir.Günde 3 defa 2 şer ölçek alınabilir.  Günde 11 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı ve benzeri şikayetlerde gereksinim halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

.

Etken Maddesi: Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat

Ticari-Jenerik ismi: Magcar Süspansiyon

Magcar Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

magcar-suspansiyon-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.