COLDAWAY COLD FLU Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür olan COLDAWAY COLD FLU Film Tablet, iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak iltihabı önler, ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Burundaki kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanan burun tıkanıklığı vakıalarında üst solunum yollarını açar.  İltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.  Grip, soğuk algınlığı, nezle,  sinüzit ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonlarında görülen  burun tıkanıklığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının tedavisinde uygulanır.  Kullanımı 12 yaş üstü çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

COLDAWAY COLD FLU Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan hormonları gideren, iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.
 3. 5 günden fazla kullanılmamalıdır.
 4. Şikayetlerinizle ilgili belirtilerin 3 günden fazla sürmesi veveyaha da kötüye gitmesi veya yenilerinin ortaya çıkması vakıalarında hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Diğer ağrı kesiciler ile beraber kullanmak sakıncalıdır.
 6. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. İlacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 8. Tedaviniz sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşım sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 9. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası  kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 10. İlacın kullanımı sırasında yaşlı hastalarda mide ve bağırsaklarda kanama riski daha fazladır.
 11. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile konjestif kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, düzensiz nöbetler, epilepsi, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı ve son iki hafta içerisinde MAO  inhibitörü kullanımı gibi vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 12. İlacı kullanırken hekiminize sormadan grip, soğuk algınlığı veya ağrıya karşı başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır. İlacın içeriği ile aynı olan birçok reçetesiz ilaç mevcuttur. Bunun için kullanmakta olduğunuz diğer ilaçların etiket veya prospektüsünü okuyarak asetilsalisilik asit, ibuprofen, indometasin, meloksikam, piroksikam, ketoprofe veya naproksen içerip içermediğini öğrenmenizi öneriririz.
 13. Şayet kalp krizi ve felç ve benzeri vakıalardan korunmak üzere kullandığınız aspirin ve türevlerini kullanıyorsanız bu ilacı kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç aspirin ve türevlerinin kalp ve damarlarınız üzerindeki koruyucu etkisini azaltabilir. Şayet tıbbı zorunluluk gereği ikisini de kullanmanız  gerekiyorsa;  bu ilacı, aspirin veya türevlerinden herhangi birini aldıktan 30 dakika sonra veya almadan en az 8 saat önce almanız gerekir.
 14. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 15. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 16. Hamilelerde özellikle son üç ayda ve emzirme dönemlerinde kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir. Emzirme döneminde  anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

COLDAWAY COLD FLU Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.  İlacın midede  yol açabilecek tahrişi azaltabilmek amacıyla yemeklerle beraber veya sütle beraber almanız önerilir. 5 günden fazla kullanılmamalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.
 2. Mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, sersemlik hissi, ağız kuruluğu, sinirlilik ve uykusuzluk yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: COLDAWAY COLD FLU Film Tablet

COLDAWAY COLD FLU Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

COLDAWAY COLD FLU Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.