BENGAY Pomad (krem)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Metil salisilat, Mentol olan BENGAY  Pomad (krem), vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Ağrılı bölgelere uygulandığında, bu bölgelerdeki damarlarını genişleterek serinlik hissi verir ve bunu ağrı kesici etkisi izler. Sinir ve kasların gevşemesini temin eder. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı,  romatizmal ağrılar, hasar ve zedelenme sonucu meydana gelen ağrılı vakıalar, kas ağrıları, sinir sıkışması, eklem iltihabı ( romatoid artrit) , eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma,  osteoartrit (kireçlenme) ağrıları,  bursit (eklem bölgesinde ağrılı şişlik), tendon iltihabı ve tendon kılıfı iltihabı rahatsızlıklarında iltihap giderici ve ağrı kesici olarak uygulanır.

BENGAY  Pomad (krem) Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır.
 3. Kozmetikler, güneş koruyucuları, losyonlar ve diğer cilt ürünleri bu ilaç ile beraber kullanılmamalıdır. Birlikte kullanıldıklarında ciltte tahrişe neden olabilir.
 4. İlacı uyguladığınız yerde tahriş ve kızarıklık görülürse ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Egzamalı, enfeksiyonlu, kabartı ve isilik olan ciltlerde ve yaralı cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır.  Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 6. Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 7. İlacı ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. 10 günlük kullanımdan sonra, hastalık belirtileri devam eder, hatta daha da şiddetlenirse ilacın kullanımını durdurup acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 10. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

BENGAY  Pomad (krem) Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İnce bir tabaka halinde, ağrılı bölgeye sürünüz ve yavaş yavaş masaj yaparak yediriniz. Günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın  görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Metil salisilat, Mentol
Ticari-Jenerik ismi: BENGAY  Pomad (krem)

BENGAY  Pomad (krem) Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Ben-Gay-Pomad-ilaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.