ALLERGO COMOD Nazal Sprey

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Kromoglikat sodyum olan ALLERGO COMOD  Nazal Sprey, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların salınımını önleyen bir preparattır. Mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtilerinin önlenmesinde uygulanır.

ALLERGO COMOD  Nazal Sprey Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtilerinin önlenmesinde uygulanır.
  3. Yıl boyu devam eden nezle: ev tozu, hayvan tüyü kepeği, kuş tüyü ve belirli gıdalar dahil çeşitli maddelere karşı duyarlılıktan kaynaklanmaktadır. Bu alerjiler gözlerde ve burunda kaşıntı,  hapşırık, burun tıkanıklığı veya burun akıntısına neden olur. Bu ilaç, bu ve benzeri alerjik belirtilerin önlenmesinde uygulanır.
  4. Son zamanlarda burun ile ilgili herhangi bir kaza veya ameliyat geçirmiş geçirdiyseniz veya burun içinde yaralar veya ülser, verem (tüberküloz) veya herhangi bir enfeksiyonunuz  varsa, bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir biçimde kullanınız. Birkaç günlük kullanımdan sonra iyileşme belirtileri başlayacaktır.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde  kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.

ALLERGO COMOD  Nazal Sprey’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatınız. Başınızı dik tutup pompanın ucunu diğer burun deliğinize sokup tam nefes alırken ilacı bir kere püskürtünüz. Ardından aynı işlemi diğer burun deliğiniz için tekrarlayınız. Ek olarak her burun deliğine günde 3 veya 4 kez birer püskürtme yapılabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Bu ilacın kullanımı sırasında burunda yanma ve  kuruluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Kromoglikat sodyum

Ticari-Jenerik ismi:  ALLERGO COMOD  Nazal Sprey

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.