RYNACROM M Nazal Sprey

Kullanımı:

Etken maddesi Kromoglikat sodyum olan RYNACROM  M Nazal Sprey, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların salınımını önleyen bir preparattır. Mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtilerinin önlenmesinde uygulanır.

RYNACROM  M Nazal Sprey Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtilerinin önlenmesinde uygulanır.
  3. Yıl boyu devam eden nezle: ev tozu, hayvan tüyü kepeği, kuş tüyü ve belirli gıdalar dahil çeşitli maddelere karşı duyarlılıktan kaynaklanmaktadır. Bu alerjiler gözlerde ve burunda kaşıntı,  hapşırık, burun tıkanıklığı veya burun akıntısına neden olur. Bu ilaç, bu ve benzeri alerjik belirtilerin önlenmesinde uygulanır.
  4. Son zamanlarda burun ile ilgili herhangi bir kaza veya ameliyat geçirmiş geçirdiyseniz veya burun içinde yaralar veya ülser, verem (tüberküloz) veya herhangi bir enfeksiyonunuz  varsa, bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir biçimde kullanınız. Birkaç günlük kullanımdan sonra iyileşme belirtileri başlayacaktır.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde  kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.

RYNACROM  M Nazal Sprey’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatınız. Başınızı dik tutup pompanın ucunu diğer burun deliğinize sokup tam nefes alırken ilacı bir kere püskürtünüz. Ardından aynı işlemi diğer burun deliğiniz için tekrarlayınız. Ek olarak her burun deliğine günde 3 veya 4 kez birer püskürtme yapılabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Bu ilacın kullanımı sırasında burunda yanma ve  kuruluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Kromoglikat sodyum

Ticari-Jenerik ismi:  RYNACROM  M Nazal Sprey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ERBINOL Krem
ERBINOL Krem

Kullanımı : Etken maddesi Terbinafin hidroklorür olan ERBINOL Krem, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. El ve ayak...

ATOMINEX 40 mg Kapsül
ATOMINEX 40 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Atomoksetin olan ATOMINEX 40 mg Kapsül, beyinde ve sinirlerde bulunan hiperaktivite ve uyartı kontrolüne katkıda bulunan...

Kapat