AKSIL Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Benzoil peroksit olan   AKSIL Krem, bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engelleyerek çalışan antibakteriyel bir preparattır. Cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini temin eder. Gençlerde ve genç yetişkinlerde görülen kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin oluşturduğu sivilcelerin (akne) tedavisinde uygulanır.

AKSIL Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Gençlerde ve genç yetişkinlerde görülen kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin oluşturduğu sivilcelerin (akne) tedavisinde uygulanır.
 3. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 4. Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacı egzamalı ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlere, tahriş ve hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri veya kireçli ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme belirtilerinin görülmesi birkaç haftayı bulabilir. Şayet bu süre içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

AKSIL Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi sabunla temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürünüz ve cilde yediriniz. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ciltte ağır tahriş ve deri iltihabı gibi  yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

laç Etken Maddesi: Benzoil peroksit

Ticari-Jenerik ismi:  AKSIL Krem

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.