Klaromin Film Tablet 250 mg

Klaromin Film Tablet 250 mg neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Klaritromisin olan Klaromin Film Tablet 250 mg, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Cilt ve solunum sistemini etkileyen farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde uygulanır. Ek olarak mide ülseri tedavisinde diğer ilaçlara ek olarak da  uygulanabilir.

Klaromin Film Tablet 250 mg Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Şayet antibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kendinizde veya ailenizde uzun QT aralığı varlığı, çizgili kas zayıflığı, porfiri  ve benzeri hastalıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 5. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 6. İlacın kullanımı 7 ila 14 günlüktür. Mide ülseri tedavisinde bu süre uzayabilir.
 7. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 8. 12 yaşından küçük çocuklara bu ilaç verilmemelidir.
 9. Bu ilaç ishale neden olabilir ve bu da yeni bir enfeksiyon başlangıcının işareti olabilir. Şayet aşırı sulu ve kanlı ishaliniz var ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Klaromin Film Tablet 250 mg’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı ve aşırı sulu ishal, şiddetli ateş, titreme ve boğaz ağrısı, duymada güçlük ve duyma kaybı, kalp atışlarının düzensizleşmesi vakıalarında mutlaka ilacı kullanmayı bırakınız ve doktor ile görüşünüz.
 3. Hafif mide bulantısı veya  ağrısı, ciltte döküntü, hafif baş ağrısı veya dönmesi, ağız tadının bozulması, diş renginde bozukluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi:   Klaritromisin

Ticari-Jenerik ismi: Klaromin Film Tablet 250 mg

Okuduğunuz ilaç: Klaromin Film Tablet 250 mg
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/klaromin-film-tablet-250-mg.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Klaromin Film Tablet 250 mg Google
Klaromin Film Tablet 250 mg Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:25:22
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:25:22
Yazı tarihi ve Günü : 13 Nisan 2018Cuma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
CO-HILOS FORT 100 mg/25 mg Film Tablet
CO-HILOS FORT 100 mg/25 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid olan CO-HILOS FORT 100 mg/25 mg Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin...

BECOVITAL C Yumuşak Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C (Askorbik Asit), Nikotinamid, Kalsiyum...

Kapat