FUNGAN 150 mg 1 Kapsül

FUNGAN 150 mg 1 Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Flukonazol olan FUNGAN 150 mg 1 Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına sızmasına sebep olan bir antibiyotiktir. Genital pamukçuk tedavisinde,  vajinal bölgede meydana gelen mantar enfeksiyonları tedavisinde ve   kandidiyal balanit (penis baş bölgesi iltihabı) tedavisinde uygulanır.

FUNGAN 150 mg 1 Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Genital pamukçuk tedavisinde,  vajinal bölgede meydana gelen mantar enfeksiyonları tedavisinde ve   kandidiyal balanit (penis baş bölgesi iltihabı) tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya herhangi bir kalp ritm bozukluğu, kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu vakıalarından herhangi bir  veya bir kaçı var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 4. Şayet mide hastalığı için sisaprid alıyorsanız; alerji iyileştirilmesi için terfenadin veya astemizol alıyorsanız; kalp ritim bozukluğu için kinidin etken maddeli bir ilaç alıyorsanız veya şizofreni hastalığı için pimozid alıyorsanız; bu ilaçlardan herhangi biriyle  FUNGAN Kapsül  kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilaç mantara karşı etkili olduğundan soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 7. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 8. Hamileyseniz veya ilacın kullanımı sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız, hekiminize durumu söylemelisiniz. Hamileyken bu ilacın kullanımı, doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

FUNGAN 150 mg 1 Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık, ishal, baş ağrısı ve deride döküntü  yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Flukonazol

Ticari-Jenerik ismi: FUNGAN 150 mg 1 Kapsül

FUNGAN 150 mg 1 Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FUNGAN-150-mg-1-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: FUNGAN 150 mg 1 Kapsül
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/fungan-150-mg-1-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
FUNGAN 150 mg 1 Kapsül Google
FUNGAN 150 mg 1 Kapsül Yandex
Bugün: 19-Jun-2018 03:47:58
Ulusalarası saat: 19-06-18 00:47:58
Yazı tarihi ve Günü : 21 Ekim 2017Cumartesi

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
SINGULAIR 4 mg Çiğneme Tableti

Kullanımı : Etken maddesi  Montelukast sodyum olan SINGULAIR 4 mg Çiğneme Tableti, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir...

Glucobay 50 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Akarboz olan Glucobay 50 mg Tablet, vücutta karbonhidratların sindirimini geciktirerek kandaki şeker seviyesini kontrol etmeye...

Kapat