TRIZOL 150 mg 1 Kapsül

Kullanımı :

Etken maddesi Flukonazol olan TRIZOL 150 mg 1 Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına sızmasına sebep olan bir antibiyotiktir. Genital pamukçuk tedavisinde,  vajinal bölgede meydana gelen mantar enfeksiyonları tedavisinde ve   kandidiyal balanit (penis baş bölgesi iltihabı) tedavisinde uygulanır.

TRIZOL 150 mg 1 Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Genital pamukçuk tedavisinde,  vajinal bölgede meydana gelen mantar enfeksiyonları tedavisinde ve   kandidiyal balanit (penis baş bölgesi iltihabı) tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya herhangi bir kalp ritm bozukluğu, kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu vakıalarından herhangi bir  veya bir kaçı var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 4. Şayet mide hastalığı için sisaprid alıyorsanız; alerji iyileştirilmesi için terfenadin veya astemizol
  Reklam
  alıyorsanız; kalp ritim bozukluğu için kinidin etken maddeli bir ilaç alıyorsanız veya şizofreni hastalığı için pimozid alıyorsanız; bu ilaçlardan herhangi biriyle  TRIZOL Kapsül  kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilaç mantara karşı etkili olduğundan soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 7. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 8. Hamileyseniz veya ilacın kullanımı sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız, hekiminize durumu söylemelisiniz. Hamileyken bu ilacın kullanımı, doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

TRIZOL 150 mg 1 Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı
  Reklam
  nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık, ishal, baş ağrısı ve deride döküntü  yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Flukonazol

Ticari-Jenerik ismi: TRIZOL 150 mg 1 Kapsül

TRIZOL 150 mg 1 Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

TRIZOL-150-mg-1-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ACTONEL 75 mg 6 Film Kaplı Tablet
ACTONEL 75 mg 6 Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Risedronat sodyum olan ACTONEL 75 mg 6 Film Kaplı Tablet,  kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir...

ABILIFY 15 mg Tablet
ABILIFY 15 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Aripiprazol olan ABILIFY 15 mg Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan...

Kapat