Citexam Film Tablet

Citexam Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Sitalopram olan Citexam Film Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona neden olabilecek kimyasalları etkileyen antidepresan bir preparattır. Depresyon iyileştirilmesi ve nükslerinin önlenmesi, agorafobili (agorafobi: sıkıntı ve baş dönmesi ile beliren açık alan hastalığı, yabancı ve kalabalık yerlerden, boşluktan, yükseklikten korkma) veya agorafobisiz panik bozukluğu; obsesif – kompülsif bozukluk (yinelenen veya alışkanlığa dönüşmüş davranış veya hareketler yapma ve bunlara eğilim gösterme) belirtilerinin tedavisinde uygulanır.

Citexam Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Depresyon iyileştirilmesi ve nükslerinin önlenmesi, agorafobili (agorafobi: sıkıntı ve baş dönmesi ile beliren açık alan hastalığı, yabancı ve kalabalık yerlerden, boşluktan, yükseklikten korkma) veya agorafobisiz panik bozukluğu; obsesif – kompülsif bozukluk (yinelenen veya alışkanlığa dönüşmüş davranış veya hareketler yapma ve bunlara eğilim gösterme) belirtilerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilacı kullanabilmeniz için en az 14 gün beklemek zorundasınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu ilacın kullanımını bıraktıktan sonra ise, MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanacaksanız yine 14 gün beklemek zorundasınız.
 4. Pimozid etken maddeli ilaçla beraber kullanılmamalıdır.
 5. Tedaviniz başladıktan sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlamanız 4 haftayı bulabilir. Hekiminize sormadan ilacı kullanmayı bırakmamalısınız. Aniden bırakmanız halinde hoş olmayan yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 6. İlacınızı, soğuk algınlığı ilaçları, narkotik ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, alerji ilaçları, uyku hapları ve anksiyete ilaçları ve benzeri uyku verici ilaçlarla beraber kullanmaktan kaçınmalısınız.  Bu ilaçlardan herhangi birini düzenli olarak kullanıyorsanız hekiminize bildirmelisiniz.
 7. İlk kez antidepresan kullanan kişilerde intihara yeltenme söz konusu olduğundan özellikle 24  yaş altı kişiler, bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra  bir iki hafta doktor gözetiminde bulunulmalıdır.
 8. 18 yaşından küçük hastaların tedavisinde kullanılmamalıdır. 18 yaşın altındaki  hastaların intihar girişimi, intihar düşüncesi, saldırganlık, sinirlilik ve zıtlaşma davranışı gibi yan etkilere maruz kalma riski daha yüksektir.
 9. Şayet ciddi karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya şeker hastalığı, glokom, kanama bozukluğu, kanda sodyum seviyesi düşüklüğü, akatizi, mani veya panik bozukluk nöbetleri, hap bağımlılığı, intihar düşüncesi öyküsü, nöbet veya epilepsi ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise; kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 10. Tedavi süresi esnasında  kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme ve benzeri rahatsızlıklarda derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 11. Kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 12. Tedavi süresi esnasında kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Citexam Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemek sırasında veya öğün aralarında alınabilir. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ağız kuruluğu, uykulu hissetme, uykusuzluk, terleme, titreme, huzursuzluk, zihin bulanıklığı, kulak çınlaması, esneme, kaygı, cinsel isteksizlik, kilo azalması, ishal, iştahsızlık, halsizlik, güçsüzlük yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Sitalopram

Ticari-Jenerik ismi:  Citexam Film Tablet

Citexam Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

citexam-film-tablet-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: Citexam Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/citexam-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Citexam Film Tablet Google
Citexam Film Tablet Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 14:35:19
Ulusalarası saat: 24-02-18 11:35:19
Yazı tarihi ve Günü : 8 Ağustos 2017Salı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
DEGRA 25 mg Film Tablet
DEGRA 25 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Sildenafil sitrat olan DEGRA 25 mg Film Tablet , penisteki kan damarlarını gevşeterek, cinsel uyarı sırasında  kan akışını...

ANESTOL Pomad

Kullanımı : Etken maddesi Lidokain hidroklorür olan ANESTOL Pomad, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma...

Kapat