BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Sefaleksin monohidrat olan BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonları; orta kulak iltihabı; kemik ve eklem enfeksiyonları; deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) ve idrar yolu enfeksiyonlarının (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) tedavisinde uygulanır.

BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yolu enfeksiyonları; orta kulak iltihabı; kemik ve eklem enfeksiyonları; deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) ve idrar yolu enfeksiyonlarının (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) tedavisinde uygulanır.
 3. Herhangi bir böbrek hastalığınız veya karaciğer hastalığınız varsa  veya bağırsak probleminiz, diyabet (şeker hastalığı) veya yetersiz besleme sorun  varsa veya herhangi bir ilaca alerji durumu (özellikle penisilinlere) varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız.. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 5. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 6. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 7. İlacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Anne sütüne geçer, emzirilen bebeğe zarar verebilir.

BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toz bulunan ilaç şişesine şişenin çizgisine gelmeyecek biçimde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için çalkalayınız. Daha sonra şişenin içerisine çizgiye gelecek kadar kaynatılmış soğutulmuş su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. İlacınızı almadan önce iyice çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı ve sulu ishal, ciltte sararma ve solukluk, koyu renk idrar, yüksek ateş, bilinç bulanıklığı, güçsüzlük ve benzeri yan etkilerde  derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Sefaleksin monohidrat

Ticari-Jenerik ismi: BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

 

Okuduğunuz ilaç: BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/bilfasin-oral-suspansiyon-hazirlamak-icin-kuru-toz.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Google
BILFASIN Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Yandex
Bugün: 19-Jun-2018 03:41:45
Ulusalarası saat: 19-06-18 00:41:45
Yazı tarihi ve Günü : 2 Aralık 2017Cumartesi

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DELOX 30 mg SR Pellet İçeren Kapsül
DELOX 30 mg SR Pellet İçeren Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Domperidon olan DELOX 30 mg SR Pellet İçeren Kapsül, mide ve bağırsaklardaki hareketliliği düzenleyen bir preparattır. DELOX,...

LEV-END 1000 mg Film Kaplı Tablet
LEV-END 1000 mg Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Levetirasetam olan LEV-END 1000 mg Film Kaplı Tablet, epilepsi (sara) nöbetlerini önleyici, antiepileptik bir preparattır. 16 yaş...

Kapat