WARFMADİN 5 mg Tablet

İlaç Kullananlar için Uyarılar :   Ticari-Jenerik ismi: WARFMADİN 5 mg Tablet Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: varfarin sodyum adlı etken maddeyi içinde bulundurur. WARFMADİN 5 mg Tablet, toplardamarlar, akciğer, kalp ve kalp damarlarında tromboza bağlı tıkanıkların tedavisinde; tromboz oluşumu  ve yaygınlaşmasını önler. DOZAJI: WARFMADİN’e başlama dozu 10-15 mg; birkaç gün sonra günde 2-10 mg’la tedaviye devam edilir. Tok veya aç karına.  Kontrendikeleri: varfarin  alerjisi veya ilacın diğer bileşenlerine duyarlılık. hamilelik, 18 yaş altı, kanama ihtimalinin yüksek olması. WARFMADİN, hamilelikte X kategorisindedir ve emzirme döneminde de hekime sormadan kullanılmaz. Etkileşimi: aspirin de olmak üzere NSAİİ’ler,  heparin ve türevleri,  klorpropamid, tolbutamid, glukozaminler,

WARFMADİN 5 mg Tablet neye iyi gelir?.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.