ZİTOREL 500 mg Film Kaplı Tablet

İlaç Kullananlar için Uyarılar :   Ticari-Jenerik ismi: ZİTOREL 500 mg Film Kaplı Tablet. Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Azitromisin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ZİTOREL,  tonsillit ve farenjitte penisiline alerji durumunda ve boğaz, burun, kulak, göğüs, deri ve yumuşak doku enfeksiyonu, cinsel yolla geçen genital hastalıklar  ve rahim- yumurtalık iltihabında; antibakteriyel (antibiyotik) olarak. ZİTOREL DOZAJI:  Günde 1 kere uygulanır. Duyarlı Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Haemophilus ducreyi’a bağlı cinsel yolla geçen enfeksiyonlarda; 1 gün 1 defada 1000 mg; S.pyogenes tonsillit ve farenjitte 5 gün boyunca ilk gün 500 mg, diğer günler günde 1×250’şer mg; diğer enfeksiyonlarda üç gün boyunca 1×500’er  mg.

ZİTOREL 500 mg Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.