BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Magnezyum, alüminyum hidroksit, Simetikon olan BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet, peptik ülser,  gastrit, mide fıtığı ve aşırı mide asidi varlığı rahatsızlıklarında görülen mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlerin tedavisinde uygulanır.

BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Peptik ülser ve gastrit, mide fıtığı, aşırı mide asidi varlığı rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlerin tedavisinde uygulanır.
  3. 2 haftadan daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır. Tedaviye başladıktan sonra 2 hafta içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse hekiminize müracaat etmelisiniz.
  4. Şayet ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda iltihabi bir  hastalık, dolaşımdaki kanda fosfat bileşiklerinin anormal derecede düşük olma durumu  veya apandisit hastalığınız varsa kullanmak sakıncalıdır.
  5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

BISMOMAGNESIE Çiğneme Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı emerek veya çiğneyerek almanız gerekir. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce almanız gerekir. Günlük önerilen doz 4 tablettir. Mide şikayetleri ortaya çıkınca ilaveten 1-2 tablet alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Yumuşak dışkı yaygın görülen yan etkidir.

Etken Maddesi: Magnezyum, alüminyum hidroksit, Simetikon

Ticari-Jenerik ismi: BISMOMAGNESIE Çiğneme Tableti

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.