ÜRESAL FORTE Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Üre, Salisilik asit olan ÜRESAL  FORTE Pomad, derinin (tüylü bölgeler dahil) en dış tabakasını yumuşatarak, soyulmasını sağlayan ve ufak parçalar halinde pul pul dökülmesine sebep olan bir preparattır. Sedef hastalığı; balıkpulu hastalığı (ciltte balık derisi ve benzeri pullu görünüm ile belirgin sert, kuru ve kabuklaşma şeklindeki cilt hastalığı); avuç içi ve ayak altı derisinin kalınlaşmasıyla belirgin cilt hastalığı;  derinin boynuzsu tabakasının (ölü hücrelerden meydana gelen derinin en dış tabakası) büyümesine sebep olan mantar hastalıkları; tilotik el egzaması ve liken plaris rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

ÜRESAL  FORTE Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Deride çatlama, iltihap ve bölgesel tahriş var ise bu bölgelerde  ilacı dikkatli kullanınız, geçici sızı oluşabilir.
 3. Hassas, sulantılı veya bütünlüğü bozulmuş olan deriye uygulamayınız, ödem oluşabilir.
 4. İlacı yara ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacı ağzınıza ve gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Tedaviniz sürecinde, cildin aşırı sıcak veya soğuk hava ile teması ciltte tahrişe neden olabileceğinden, bu hususta dikkat etmelisiniz.
 7. Süt çocuklarında kullanmak sakıncalıdır.
 8. Bu ilaç  bir çok ilaçla etkileşime geçebilir, hekiminize hali hazırda kullandığınız bütün ilaçları belirtiniz.
 9. Hamilelik  ve emzirme döneminde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

ÜRESAL  FORTE Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi sıcak su ile temizleyip kurulayınız. İlacı tedavi edilecek bölgeye ve kıl köklerine sürüp iyice yediriniz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen bölgede  yanma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem  seyrek görülen  yan etkilerdir. Bu yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Üre, Salisilik asit

Ticari-Jenerik ismi:  ÜRESAL  FORTE Pomad

ÜRESAL  FORTE Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ÜRESAL FORTE Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.