MERDEX Gargara

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Flurbiprofen olan  MERDEX Gargara, ağız boşluğu ve yutak bölgesindeki ağrılarda etkili ağrı kesici bir ağız solüsyonudur. Diş eti iltihabı, boğaz iltihabı ve ağız içi iltihabına bağlı ağrıların tedavisinde uygulanır. Diş hekimliğinde uygulanan tedavilerden sonra da uygulanabilir.

MERDEX Gargara Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki ağrılarda etkili ağrı kesici bir ağız solüsyonudur.
 3. Diş hekimliğinde uygulanan tedavilerden sonra da uygulanabilir.
 4. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama, ciddi kalp yetmezliği ve Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) alerji vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet şiddetli karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 6. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı veya su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 7. Reklam
 8. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. İlacı ağzınızda bir dakika  kadar çalkalayınız. Daha sonra tükürünüz. yutmayınız. Uygulamadan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmeyiniz.
 9. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 10. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MERDEX Gargara’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Yarım bardak suya 10 ml gargara solüsyonu ilave ediliniz ve gargara yapınız veya çalkalayınız. Gargara yaptıktan sonra kalan kısım tükürmek suretiyle dışarı atılmalı, yutulmamalıdır. Bu işlem günde 2 veya 3 kez tekrarlanabilir.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, öğürme yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Flurbiprofen

Ticari-Jenerik ismi:  MERDEX Gargara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DEXPANTEN Krem
DEXPANTEN Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Dekspantenol topikal olan DEXPANTEN Krem, cilt onarma özelliği olan bir preparattır. Derinin kendisini yenilemesine, derideki kızarıklıkların ve tahrişlerin tedavisine,...

LEVEMAX 250 mg Film Kaplı Tablet
LEVEMAX 250 mg Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Levetirasetam olan LEVEMAX 250 mg Film Kaplı Tablet, epilepsi (sara) nöbetlerini önleyici, antiepileptik bir preparattır. 16 yaş...

Kapat