UPADIL 50 mg/10 ml IV enjeksiyonluk çözelti

UPADİL için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, UPADİL ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri UPADİL 50 mg/10 ml IV enjeksiyonluk çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) UPADİL 50 mg/10 ml IV enjeksiyonluk çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) daha sonra girilecek. UPADİL 50 mg/10 ml IV enjeksiyonluk çözelti kısa ürün bilgisi daha sonra girilecek. Endikasyon bilgisi: Urapidil etken maddesini içinde bulunduran UPADİL, yüksek tansiyonda, kan basıncının kontrol altına alınmasında; antihipertansif. UPADİL, hamilelikte C kategorisindedir; emzirme döneminde kullanılmaz.

UPADIL 50 mg/10 ml IV enjeksiyonluk çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.