PRIMOBOLAN DEPOT Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Metenolon enantat olan PRIMOBOLAN DEPOT Ampul, protein yapımını arttırarak, hastanın genel durumunu iyileştiririr, iştah açar ve düşük kiloluların vücut ağırlığında kilo artışı temin eder. İyileşme süreçlerini desteklemek için yüksek protein yapımı gerektiren hastalarda (yaşlılarda protein eksikliği vakıaları, nekahat dönemi, meme ve genital kanserler, kan hücresi bozuklukları, eritici hastalıklar,  kemik hastalıkları (osteoporoz), kaşeksi (aşırı zayıflama), uzun süreli kortikoid iyileştirilmesi, ışın ve sitostatik (hücre durdurucu) iyileştirilmesi, karaciğer hastalıkları gibi) uygulanır. Sağlıklı kişilerde, kas gelişimini arttırmak veya fiziksel gücü arttırmak için kullanılmamalıdır.

PRIMOBOLAN DEPOT Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Protein yapımını arttırarak, hastanın genel durumunu iyileştiririr, iştah açar ve düşük kiloluların vücut ağırlığında kilo artışı temin eder.
 3. Şayet, karaciğer yetmezliği veya böbrek yetmezliğiniz varsa yada kalp yetmezliğiniz, miyokard enfarktüs öyküsü,  benign prostat hipertrofisi, üretral tıkanma durumu, migren, ödem, yüksek tansiyon, epilepsi (sara) vakıalarından herhangi biri varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyacınız olabilir.
 4. Ağır karaciğer yetmezliği veya önceden geçirilmiş veya şu an var olan karaciğer tümörü varsa bu ilaç kullanılmamalıdır.
 5. 15 yaşın altındaki kişilerde kullanılmamalıdır.
 6. Tedavi sürecinde karaciğer fonksiyon testleri ve prostat kontrollerini belirli aralıklarla yaptırınız.
 7.  Hamilelerde ve emzirme döneminde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PRIMOBOLAN DEPOT Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç kas içine enjeksiyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Solunum zorluğu, öksürük, ses değişikliği, akne, adet döneminde gecikmeler ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Metenolon enantat

Ticari-Jenerik ismi: PRIMOBOLAN DEPOT Ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.