PLOXAL IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Steril Apirojen Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Okzaliplatin olan PLOXAL IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Steril Apirojen Flakon, vücuttaki kanser hücrelerinin gelişimini ve yayılmasını önleyen bir kanser ilacı olup,  Kalın bağırsak (kolon ve rektum) kanserinin tedavisinde diğer bir kanser önleyici bileşik olan 5-fluorourasil (5-FU) ve folinik asit (FA) ile kombinasyon halinde uygulanır.

PLOXAL IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Steril Apirojen Flakon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki kanser hücrelerinin gelişimini ve yayılmasını önleyen bir kanser ilacı olup, Kalın bağırsak (kolon ve rektum) kanserinin tedavisinde diğer bir kanser önleyici bileşik olan 5-fluorourasil (5-FU) ve folinik asit (FA) ile kombinasyon halinde uygulanır.
 3. Şayet platin veya platin içerikli ürünlere karşı alerji, böbrek hastalığı, işitme bozukluğu, kemik iliği ile ilgili bozukluk  var ise bu ilacı kullanmanız tehlikeli olabilir. Bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 4. Bu ilacı kullanırken bağışıklık sistemi zayıfladığından vücudu  enfeksiyonlara karşı daha dirençsiz hale getirir. Grip, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalık, enfeksiyon taşıyan hastalardan uzak durmalısınız. Ek olarak tedaviniz sırasında kan nakli yaptırmanız gerekebilir.
 5. Şayet beyaz veya kırmızı kan hücrelerinizin sayısında düşüklük varsa veya el ve ayak parmaklarınızda hissizlik, karıncalanma varsa veya  ciddi  böbrek probleminiz varsa, emziriyorsanız, hamile iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun değildir.
 6. Tedavi süresi esnasında ortaya çıkabilecek bulantı ve kusma şikayetleriniz bulantı ve kusmayı önleyici ilaçlarla önlenebilir.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı  kullanmak sakıncalıdır.

PLOXAL IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Steril Apirojen Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın uygulaması hastahane veya klinik ortamda yapılması gereklidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Saç dökülmesi, ağız, burun ve cildin kolay morarması, deri altında kırmızı benekler, vücut ağrıları, grip belirtileri, titreme, ateş , ağızda yaralar, ciltte soluklaşma, soluk alıp vermede güçlük, kalp atışında hızlılık, kemik iliği fonksiyonlarında azalma, böbreklerde ve karaciğerde  hasar, işitme kaybı ve kulak çınlaması, belirli bölgede hissizlik veya karıncalaşma, devamlı süren kusma ve benzeri rahatsızlıklarda tıbbi yardım almak için hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Okzaliplatin

Ticari-Jenerik ismi: PLOXAL IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Steril Apirojen Flakon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.