Cebedex Göz ve Kulak Damlası

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Deksametazon sodyum fosfat olan   Cebedex Göz ve Kulak Damlası, vücutta iltihaplanma vakıalarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma süreçlerini engelleyen bir preparattır. Dış kulak yolundakı  iltihabi rahatsızlıklar, dış kulağın alerjik etkenlerden dolayı iltihaplanması, gözyaşı kesesi ve gözyaşı bezinin iltihabı, gözü koruyan zarın iltihabı, dış faktörlerin neden olduğu göz kapağı ve gözü koruyan zarın yanması veya  yaralanması, gözün kornea tabakasının iltihabı, gözün iris bölümünün iltihabı ve benzeri vakıalar  ile ilgili bir preparattır.

Cebedex Göz ve Kulak Damlası Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vücutta iltihaplanma vakıalarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma süreçlerini engelleyen bir preparattır. Dış kulak yolundaki  iltihabi rahatsızlıklar, dış kulağın alerjik etkenlerden dolayı iltihaplanması, gözyaşı kesesi ve gözyaşı bezinin iltihabı, gözü koruyan zarın iltihabı, dış faktörlerin neden olduğu göz kapağı ve gözü koruyan zarın yanması veya  yaralanması, gözün kornea tabakasının iltihabı, gözün iris bölümünün iltihabı ve benzeri vakıalar  ile ilgili bir preparattır.
  3. İlacın kullanımını aniden bırakmamalısınız. Yavaş yavaş dozu azaltarak bırakınız.
  4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde iyileşme olmazsa hekiminize müracaat etmelisiniz.
  5. Şayet göz tansiyonu hastalığı, kulağınızda mantar enfeksiyonu veya kulak zarınız delik ise bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelilik ve emzirme dönemlerinde kullanılıp kullanılmayacağı bir belirlilik kazanmamıştır.

 Cebedex Göz ve Kulak Damlası’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Kafanızı hafif bir biçimde geriye almanız gerekir. alt göz kapağını aşağı çekip, ileri ve uzağa doğru bakınız, damlanızı damlatıp gözünüzü kapatınız. Damlanızı gözünüze damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına bastırınız, bir dakika bekleyiniz, damlanın gözyaşı kanalına akmasını engelleyiniz. Kulak tedavisinde ise damlayı kullanmadan önce elinizde ısıtınız. Damlayı kulağınıza damlattıktan sonra yatar vaziyette bir dakika bekleyiniz.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Gözlerde yanma veya batma ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Deksametazon sodyum fosfat

Ticari-Jenerik ismi: Cebedex Göz ve Kulak Damlası

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.