Nolvadex Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Tamoksifen sitrat olan Nolvadex Film Tablet, meme kanseri riski taşıyan kadınlarda meme kanserini önlemek için ve meme kanseri tedavisinde kullanılan bir preparattır. Kanserli hücrelerin gelişimini, çoğalmalarını ve işleyişlerini engeller.

 

Nolvadex Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Meme kanseri riski taşıyan kadınlarda meme kanserini önlemek için ve meme kanseri tedavisinde kullanılan bir preparattır. Kanserli hücrelerin gelişimini, çoğalmalarını ve işleyişlerini engeller.
 3. Bu ilacın kullanımı bazı kadınlarda, rahim kanseri, felç veya akciğerlerde kan pıhtısı oluşumu riskini artırabilir. İlacın size verebileceği kişisel riskleriniz hakkında doktor ile görüşünüz.
 4. Şayet karaciğer hastalığınız veveyamarlarda tıkanıklık oluşma öyküsü varsa veya kanda yüksek kolesterol veya trigliserit seviyeleri, önceden geçirilmiş veya şu an var olan  katarakt, önceden geçirilmiş veya şu an var olan  felç öyküsü veya kemoterapi veya radyasyon iyileştirilmesi görüyorsanız bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize mutlaka bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için  doz ayarlamalarına ve testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Şayet kalp atım bozuklukları şüphesi veya doğuştan kalp atım bozukluğunuz varsa veya hamileyseniz veya hamile kalmaya çalışıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Bu ilacı meme kanseri riskini önlemek için kullanıyorsanız, ilacın ilk dozunu adet döneminde almanız gerekebilir. Bundan dolayı ilacı kullanmaya başlamadan önce gebelik testi yaptırmalısınız.
 7. Tedaviden en iyi sonucu almak için ilacınızı düzenli bir biçimde kullanınız. Bundan dolayı ilacınız tamamen bitmeden reçetenize tekrar yazdırınız. Bu ilacı 5 yıla kadar kullanmayı sürdürmeye ihtiyacınız olabilir.
 8. Tedavi süresi esnasında, düzensiz adet kanamaları, anormal vajinal kanamalar, akıntı değişiklikleri veya kasıklarda ağrı vakıalarından herhangi biri yada birkaçı ile karşılaşırsanız, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Tedavi sürecinde karaciğer fonksiyonlarınızı düzenli olarak kontrol ettirmeniz gereklidir. Doktorunuzla randevularınızı ihmal etmeyiniz.
 10. İlacın zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak için doktorunuz belirli aralıklarla mamografi çektirmenizi veya kendi kendinize rutin meme kontrolleri yapmanızı isteyebilir. Kan tahlili ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 11. Bu ilacı kullanmadan önce gebelik testi yaptırmanız gereklidir. Şayet hamileyseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi (mesela prezervatif veya diyafram ile beraber sperm öldürücü jel) kullanınız. Tedavinizin bitiminden sonra ki  2 ay boyunca da bu biçimde korunmaya devam ediniz.
 12. Tedaviden iyi sonuç alabilmek için ilacı düzenli bir biçimde kullanınız.
 13. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı  kullanmak sakıncalıdır.

Nolvadex Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemeklerle beraber veya aç karnına alınabilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kolay kanama ve çürük oluşumu, hissizlik, güçsüzlük, alışılmadık vajinal kanama veya akıntı, kalça bölgesinde ağrı veya basınç, göz ağrısı, görmede bulanıklık, yorgunluk hissi, kırmızı deri döküntüsü, koyu idrar, kil renkli dışkı, soluk cilt, sarılık, ateş, üşüme, titreme, grip belirtileri ve benzeri rahatsızlıklarda ilacın kullanımını  kesip tıbbi yardım almak için derhal hekimi arayınız.

Etken Maddesi: Tamoksifen sitrat

Ticari-Jenerik ismi: Nolvadex Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.