TIYOKAS Jel

 

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan TIYOKAS Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı veya ortadan kaldıran  kas gevşetici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.  Ağrı ile beraber görülen  kas kasılmaları durumunda, kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen iltihabın ve ağrıların tedavisinde uygulanır.

TIYOKAS Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağrı ile beraber görülen irade dışı kas kasılmaları durumunda, kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen iltihabın ve ağrıların tedavisinde uygulanır.
 3. Diğer kas gevşeticiler ile beraber bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Tedaviniz sürecinde bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 5. İlacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 7. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Merhem  kuruduktan sonra giyininiz.
 8. İlacı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 10. Şayet böbrek hastalığı, kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı ve kanama problemleri vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 11. Ağzınızı  ve gözlerinize temasından kaçınmalısınız. İlacın bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 12. 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 13. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

TIYOKAS Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup, hekiminize durumu bildiririniz.

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid

Ticari-Jenerik ismi: TIYOKAS Jel

TIYOKAS Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

TIYOKAS Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.