Mycospor Onychoset Tırnak Seti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Bifonazol-Üre olan Mycospor Onychoset Tırnak Seti, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen ve cildi nemlendiren bir preparattır. El ve ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonlarında uygulanır.

 

Mycospor Onychoset Tırnak Seti Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen ve cildi nemlendiren bir preparattır. El ve ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonlarında uygulanır.
  3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
  4. Tedavi başladıktan sonra bir kaç hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse veya daha da kötüleşirse derhal hekiminize başvurmalısınız.
  5. Bu ilacın göz, burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Mycospor Onychoset Tırnak Seti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacı enfeksiyonlu tırnağı tamamen örtecek biçimde günde bir defa sürünüz. Daha sonra bir flaster ile sararak 24 saat kapalı tutunuz. Sargıyı her gün değiştiriniz. Flasteri her çıkarışınızdan sonra el ve ayak parmaklarınızı 10 dakika ılık suda tutunuz. Ilık su banyosundan sonra enfeksiyonlu tırnağınızın yumuşayan kısımlarını ilacın kutusundan çıkan kazıyıcı ile kazıyınız ve tırnaklarınızı kurutunuz. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli biçimde ve yeterli sürede kullanınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

.

 

Etken Maddesi: Bifonazol-Üre
Ticari-Jenerik ismi:  Mycospor Onychoset Tırnak Seti

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.