Mukoral Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ambroksol hidroklorür olan Mukoral Şurup, solunum yollarındaki koyu balgamın kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, balgamın kolay bir biçimde dışarıya atılmasını temin eder ve solunumu kolaylaştırır. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir preparattır.

Mukoral Şurup Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Balgamın koyu ve yapışkan bir hal aldığı akut (kısa süre içerisinde gelişen) ve kronik solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili bir preparattır.
  3. Bu ilacı diğer öksürük kesici  ilaçlarla beraber almamalısınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan  balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
  4. Şayet  böbrek, karaciğer hastalığı, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce  hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacın kullanımı size uygun almayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
  5. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Mukoral Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2.  İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, halsizlik, baş ağrısı, deri döküntüsü ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

 

Etken Maddesi:  Ambroksol hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Mukoral Şurup

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.