Kestine Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Ebastin olan Kestine Film Tablet, vücuttaki bir doğal histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Kurdeşen; kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik; saman nezlesi (mevsimlere bağlı alerjik rinit); kronik alerjik nezle tedavisinde uygulanır.

 

Kestine Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kurdeşen; kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik; saman nezlesi (mevsimlere bağlı alerjik rinit); kronik alerjik nezle tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet yakın zamanda geçirilmiş veya su an var olan kalp hastalığınız, kalp çarpıntınız, Torsades de Pointes hastalığı riskiniz veya karaciğer yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 4. Reklam
 5. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 6. Bu ilacı 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Kestine Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. İlacınızı tercihen öğün aralarında  almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Reklam
 3. Kalp atışlarında hızlılık, düzensizlik ve çarpıntı; kan basıncında artış veya idrar yapma zorluğu  gibi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz, ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Ebastin

Ticari-Jenerik ismi: Kestine Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CO-DIOVAN 320/12,5 mg Film Tablet
CO-DIOVAN 320/12,5 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Valsartan, Hidroklorotiyazit olan CO-DIOVAN 320/12,5 mg Film Tablet, yüksek kan basıncını düşürücü ve idrar söktürücü bir...

Zalain Çözelti
Zalain Çözelti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Sertakonazol nitrat olan Zalain Çözelti, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. El ve ayak...

Kapat