ALATAB 600 mg 30 Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Thioctic Asit olup,  ALATAB  600 mg  30 Film Tablet, şeker hastalığında (diyabet) diyabetik nöropati adı verilen, çevresel sinir hasarına bağlı olarak vücudun uç bölgelerinde ortaya çıkan ağrı, his kaybı ve kuvvet kaybı ve benzeri belirtilerin tedavisinde kullanılan bir preparattır.

ALATAB  600 mg  30 Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Şeker hastalığında (diyabet) diyabetik nöropati adı verilen, çevresel sinir hasarına bağlı olarak vücudun uç bölgelerinde ortaya çıkan ağrı, his kaybı ve kuvvet kaybı ve benzeri belirtilerin tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. Şayet kan şekeriniz çok fazla yükselirse, aşırı susuzluk veya  açlık hissedebilirsiniz veya idrar yapımı normalin üzerine çıkabilir. Şayet kan şekerinizin yükseldiğinin belirtileri varsa acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma vakıaları için yanınızda daima şeker veya şeker içeren bir yiyecek veya içecek bulundurmalısınız.
 5. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar reçete ettirmelisiniz.
 6. Alkol tüketimi şeker hastalığındaki sinir hasarına bağlı şikayetlerinizi arttıracağından tedavi sürecinde veya tedaviye ara verildiğinde, alkol kullanmak sakıncalıdır.
 7. Bu ilacı süt ve süt ürünleriyle beraber almamalısınız. Bu tür ürünleri ilacınızı aldıktan en az yarım saat önce veya yarım saat sonra almanız gerekir.
 8. İlacı kullanımınız sürecinde idrarınızın  kokusu farklı olabilir. Ancak bunun klinik olarak bir önemi yoktur.
 9. Bu ilacı 18 yaş altı çocuklar kullanmamalıdır.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ALATAB  600 mg  30 Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber kahvaltıdan yarım saat önce almanız gerekir. Günde bir defa alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, baş dönmesi ve deri döküntüsü ve benzeri yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Thioctic Asid

Ticari-Jenerik ismi: ALATAB  600 mg  30 Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.