ZİRABEV 400 mg/16 ml İnfüzyonluk Çözelti

Ticari-Jenerik ismi: ZİRABEV 400 mg/16 ml İnfüzyonluk Çözelti Endikasyon bilgisi: bevacizumab adlı etken maddeyi içinde bulunduran ZİRABEV 400 mg İnfüzyonluk Çözelti, yayılmış kalın bağırsak, rahim ağzı kanserlerinde ve kötü huylu beyin tümörlerinde; hümanize monoklonal antikor ZİRABEV 400 mg kontrendikeleri: Bu ilaca veya Çin hamster over hücresi ürünlerine veya diğer rekombinant insan veya hümanize edilmiş antikorlara aşırı duyarlılık, gebelik. emzirme. ZİRABEV yan etki: Karın ağrısı, mukozal enflamasyon, vücut ısısında artış, zayıflama, kas ve eklemlerde ağrı, güçsüzlük, anoreksiya nervoza, kusma, mide bulantısı, diyare, baş ağrısı, deride kuruluk ve renk değişikliği. ZİRABEV 400 mg İnfüz. Çözelti, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar,

ZİRABEV 400 mg/16 ml İnfüzyonluk Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.